۶ گام تا شناخت دقیق زود انزالی

زود انزالی چیست؟

زودانزالی (انـزال زودرس) نوعی اختلال جنسی است. اختلالی که بـه انـزال غیر قابل کنترل قبل از دخول یا مدت کوتاهی پـس از آن اطلاق می شود. در یک رابطه طبیعی و دستکاری نشده انزال بین ۴ تا ۸ دقیقه طول می کشد در حالیکه بین کسانی که به زود انزالی مبتلا هستند این زمان کمتر از یک دقیقه از زمان شروع رابطه جنسی است.رویال پاور، زود انزالی، درمان

تاکنون ریشه قطعی زودانزالی مشخص نشده است. محققان عوامل ژنتیکی، خودارضایی در دوران بلوغ، حساسیت آلت تناسلی و… را در بروز این اختلال موثر می دانند. مهمترین صدمه زود انزالی عدم رضایت زن و مرد از رابطه جنسی است و اضطراب را در زندگی روزانه طرفین افزایش می دهد. زود انزالی به شرط آنکه یک اتفاق تکرار شونده نباشد، مشکل حادی نیست و احتمالا با تکرار رابطه جنسی درمان خواهد شد. در اغلب موارد زود انزالی ریشه در مشکلات روانی مردان دارد و به آمادگی ذهنی و جسمی فرد هنگام رابطه جنسی بر می گردد. برخلاف باورهای رایج زود انزالی قابل درمان است.

برخی گزارشها حاکی از آن است که مشکل زودانزالی در کشور ما بسیار بیشتر از سایر کشورهای جهان است.

چرا دچار زود انزالی می‌شویم؟

رویال پاور، زود انزالی، درمان

لازمه یک زندگی خوب و با کیفیت داشتن رابطه جنسی سالم، منظم و دوطرفه است. اگر پس از اتمام رابطه یکی از زوجین رضایت نداشته باشد کم کم نسبت به برقراری دوباره آن بی‌میل می شود. رابطه همراه با بی میلی زمینه ساز بروز مشکلات عاطفی یا حتا طلاق عاطفی می شود. زود انزالی اگر چه در همه سنین رویت شده است ولی معمولا با افزایش سن و تجربه جنسی کمتر اتفاق می افتد. اضطراب، افسردگی، خستگی مفرط و احساس گناه موجب انزال زودرس می شوند. در برخی موارد مشکلات زمینه ای مثل هورمونی، آسیب دیدگی بدنی و عوارض جانبی برخی داروها باعث زود انزالی می شود. ادامه زود انزالی نیاز به مراجعه به پزشک، مشاوره با روانکاو، استفاده از رژیمهای دارویی و… دارد.

برخی از شایعترین دلایل زود انزالی

فاصله زیاد بین روابط جنسی، استرس و اضطراب، مصرف غذاهای ناسالم، آگاهی نداشتن از ویژگیهای روحی و بدنی جنس مخالف،

رویال پاور، زود انزالی، درمان

نداشتن خواب کافی و کم خوابی، وجود بیماری ها و اختلالات طبی و روانی، سوء مصرف مواد و دخانیات از شایعترین دلایل زود انزالی مردان است.

 

 

آیا زود انزالی درمان دارد؟

برای درمان زود انزالی پرهیز از هیجان‌زدگی و حفظ آرامش مهمترین تاثیر را دارد. هر کاری که  رابطه را طولانی کرده در طرفین احساس رضایت ایجاد می کند را باید در دستور کار و زندگی قرار داد. استفاده از رژیم غذایی رویال منتهی به طولانی شدن رابطه می شود و مهمترین تاثیر را بر رضایت طرفین دارد.

همانطور که فاصله بین هر رابطه به ایجاد هیجان و زود انزالی منتهی می‌شود، افزایش دفعات نزدیکی در طول هفته و روز یکی از عوامل درمان زودانزالی است. اگر را بطه را از هفته‌ای دو بار به ۴ تا ۶ بار برسانید، بعد از چند هفته مشکل زود انزالی‌ تا حدودی رفع می‌شود.

رویال پاور، زود انزالی، درمان

استفاده از کاندوم و کرم‌های بی‌حس‌کننده مانند ژل لیدوکائین و اسپری‌های بی‌حس‌کننده اگرچه می‌تواند در بهبود زود انزالی موثر باشد ولی در دراز مدت آثار سو دیگری بر جا خواهد گذاشت. تغییر پوزیشن مرسوم در روابط جنسی و دست کشیدن از رابطه پیش از ارضا و شروع مجدد پس از کنترل ارضا هم در منابع مختلف توصیه شده است.

گذشته از همه این موارد آنچه بیشترین و ماندگارترین تاثیر را در درمان زود انزالی دارد استفاده از رژیم غذایی مناسب و بهره گیری خواص دارویی گیاهان است. علمای طب سنتی از زعفران، زنجبیل، میگو، جو، اسفناج، عسل، آووکادو، انجیر، بادام، لیمو ترش، زغال اخته، تخم مرغ، ریحان، موز، کرفس، دم‌کرده گل میخک، دم‌کرده زنجبیل و مصرف روزانه سیر در کنار پرهیز از مصرف ترشی‌ها یا برخی خوراکی‌های ترش مزه به عنوان موثرترین مواد غذایی یاد می کنند.

تاثیر ورزش بر زود انزالی

حرکات ورزشی نیز برای پیشگیری و درمان زود انزالی موثر هستند. شنای سوئدی معروفترین و آشناترین نرمشها برای درمان زود انزالی است. بسیار توصیه شده است که اگر فرد نمی تواند به شکل معمول آن را انجام دهد، به صورت نیمه ایستاده و به کمک دیوار یا یک صندلی حرکت را در سه نوبت ۱۵ تایی تکرار کند.

تمرکز اصلی در نرمشها و ورزشهای روزانه تحت فشار قرار دادن عضلات بخش تحتانی در این حرکت و نرمشهای مشابه است. از آنجایی که اندام شکمی نقش بسیار مهمی در رابطه جنسی بازی می کند، نرمشهای تقویت عضلات شکمی را بیشتر متخصصان توصیه می­کنند.

رویال پاور پیشنهاد ویژه درمان زود انزالی

رویال پاور روش ساده ای برای درمان زود انزالی دارد.  تغذیه با آنتی اکسیدهای موجود در ترکیبات رویال پاور و مقابله با رادیکالهای آزاد و پاکسازی چشمگیرآنها در کنار ترمیم بنیه و پوشش ضعفهای ایجاد شده در سالیان گذشته مهمترین درمانی است که مطرح می شود.

رویال پاور، زود انزالی، درمان

توجه داشته باشید که بر خلاف داروهای شیمیایی که تاثیرات آنی و زودگذر دارند تقویت بنیه، ترمیم آسیبهای ناشی از مسائل جنسی و تقویت قوای جنسی و جسمی آثار ماندگاری دارد.

6 thoughts on “۶ گام تا شناخت دقیق زود انزالی

 1. علی :

  من از قرص های خارجی استفاده کردم هیچ نتیجه مثبتی نگرفتم اما بعد از استفاده این پودر مشکلم برطرف شده و احساس می‌کنم از نظر قدرت بدنی هم خیلی بهتر شدم و نشاط جوانی دوباره به وجودم برگشته

  • مدیر :

   سلام علی عزیز
   ممنونیم که به رویال اعتماد کردید و خوشحالیم که نتیجه مطلوب را گرفتید.
   امیدواریم همیشه سلامت و پیروز باشید.

  • مدیر :

   سلام نعیم عزیز
   از اینکه رویال پاور را انتخاب کردید ممنونیم، باید توجه داشته باشید که برای تاثیر بهینه، مصرف یک روز در میان پودر رویال پاور با دوز یک گرم (یک قاشق چایخوری) در هر بار مصرف محلول در آب میوه توصیه میشود.

 2. افشین ۲۲۴ :

  به نظر من اینطور داروها کلا سر کاری هستن و اگر هم کسی نتیجه بگیره زودگذره و اثر موندگار نداره

  • مدیر :

   سلام افشین عزیز
   توجه داشته باشید که رویال پاور دارو نیست! و به عنوان یک مکمل غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.
   پایه رویال پاور کاملا گیاهی است و در صورتی که مصرف مستمر داشته باشید اثر بخشی آن نیز پایدار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *